Reklama
 • Wtorek, 9 lipca 2013 (08:34)

  Kamienicę, w której mieszkam z rodziną w lokalu kwaterunkowym, odzyskał spadkobierca dawnego właściciela. Teraz obawiamy się o naszą przyszłość. Jakie są jego prawa, a jakie nasze? Aneta Z. z Torunia « Przede wszystkim nowy właściciel nie może Państwa wyrzucić na bruk. Gdyby chciał sam lub jego bliscy zamieszkać w tym budynku, ma prawo wypowiedzieć najem, ale z odpowiednim okresem wypowiedzenia. Jeżeli zadba o lokal zastępczy, to z okresem półrocznym, jeśli nie – z trzyletnim. « Gdy loka

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 5 lipca 2013 (13:43)

  Czy to prawda, że teraz nie trzeba się już meldować na letnisku? Anna K., Łódź

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 5 lipca 2013 (12:56)

  Chcesz się pozbyć niechcianego lokatora? Wymów umowę na piśmie przynajmniej miesiąc wcześniej i podaj przyczynę wymeldowania. Jeśli lokator nie opuści mieszkania w terminie, złóż w sądzie jego notarialne oświadczenie, że się wyprowadzi w razie zakończenia umowy lub jej rozwiązania z jego winy. Powiadom komornika. Po eksmisji zgłoś w gminie, w wydziale ewidencji ludności, opuszczenie przez lokatora miejsca pobytu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 5 lipca 2013 (12:25)

  Jestem emerytką i działam w zarządzie wspólnoty mieszkaniowej. Czasem trudno zebrać sąsiadów, by podjąć uchwałę. Co mamy robić? Monika W., woj. śląskie

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 4 lipca 2013 (10:55)

  Wiele lat temu wyremontowałam strych na swój koszt. Nie wykupiłam go, bo nie było mnie stać (inne lokale są własnoś ciowe). Czy prezes spółki zarządzającej budynkiem może sprzedać moje mieszkanie? pyta 60-letnia Urszula z Grudziądza.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 4 lipca 2013 (10:55)

  Wzrasta liczba osób niepłacących za miesz kania. Tymczasem, by znaleźć się na czarnej liście dłużników, wystarczy: nieopłacenie czynszu za 3 miesiące (mimo wezwania do zapłaty); zaległość w wysokości minimum 200 zł.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 28 czerwca 2013 (12:54)

  Masz dom lub dopiero planujesz jego budowę? Zamierzasz położyć w mieszkaniu nową podłogę? Zastanawiasz się jakie rośliny warto posadzić w zacienionych miejscach? Chcesz wybudować altankę? Zajrzyj na blog http://porady-budowlanka.blogspot.com/ Znajdziesz tu ponad 2700 porad i informacji związanych z domem i ogrodem.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 28 czerwca 2013 (11:59)

  Przez nieprawidłowe zapisy w księdze wieczystej możesz mieć kłopoty z rozporządzaniem swoim mieszkaniem.

  Czytaj więcej Komentarzy:0